שלומי מצייר את עדן

עדן ירושלמי, בת 24, תושבת כפר שלם, היתה מאושרת כאשר חברה סידרה לה עבודה כברמנית בפסטיבל נובה. המשמרת שלה היתה אמורה להתחיל בתשע בבוקר אבל היא הגיעה כבר בשתיים בלילה, והיא רקדה וחגגה והשעות חלפו להן והשחר עלה… ואיתו באו בני השטן.

עדן

בשבע ועשרים בבוקר עדן התקשרה למשפחתה. היא אמרה שיש פיגוע כשברקע נשמעות יריות וצעקות בערבית. עדן סיפרה שהיא מתחבאת בתוך רכב כשלידה שתי גופות של חברותיה שנרצחו, והיא מנסה לשכב בלי לזוז כדי שאם המחבלים יבחינו בה הם יחשבו שהיא מתה. אבל כשהטלפונים של החברות שלה החלו לצלצל היא נמלטה מהרכב ומצאה מחסה מתחת לשיח. ומשך כל הזמן הזה משפחתה איתה על הקו, מתחננים שלא תבכה כדי שהמחבלים לא יגלו אותה. עדן אמרה שהשיח לא מסתיר את כולה. אחותה שני המשיכה ודיברה איתה עד השעה רבע לאחת עשרה, ואז עדן קראה "שני, תפסו אותי!"

מאז היא שם, במחשכים, בחסדי הרוע בהתגלמותו. וחוסר האונים מרסק את הנשמה.

שלומי ישראל הוא אומן ציורי קיר. וכשאנחנו אומרים אומן אנחנו מתכוונים – אומן! אף אחד לא מצייר כמוהו. הוא ידע תקופות קשות בחייו שעיצבו את אישיותו כנשמה גדולה בתוך איש עממי ופשוט. אחד משלנו. את הכישרון האדיר שניחן בו הוא מנצל בעיקר כדי לשמח אנשים.

כששלומי פגש את משפחתה של עדן, את אמה שירית, אחיותיה שני ומאי ואביה נאור, הוא החליט שהוא רוצה לצייר פורטרט שלה על קיר, רצוי בשכונת מגוריה. על חשבונו כמובן, אבל יחד עם המשפחה והחברים שלה. הוא ידע שאלה יהיו עבורם מספר ימים של חוויה שתתן להם אופטימיות וכח. ושכולם יראו את פני המלאך של עדן, ויזכרו. אחרי שבועות של חיפוש אחרי קיר, ניתן אישור לזה בחזית המת"ש ברחוב אסא קדמוני. קולגה של שלומי מברזיל צייר עבורו מספר סקיצות והמשפחה בחרה את התמונה היפה הזו:

רגע לפני פורים העבודה יצאה לדרך. גם המשפחה לקחה חלק. האווירה היתה מחשמלת. עוברים ושבים היו ניגשים, שואלים על עדן, נותנים חיבוק ומבקשים לעזור. ערוץ 12 באו לצלם.

הצוות בעבודה

זה ארך כשבוע והציור הושלם. שלומי הכריז שזה הציור הכי יפה שהוא עשה, אבל גם הבטיח למחוק אותו כשעדן תחזור. אז הנה אנחנו מוצאים את עצמנו ממתינים בקוצר רוח לראות את היצירה המולפאה הזו… נמחקת.

מחכים בקוצר רוח שהציור ימחק. עדן.

אני לא שוכח, אני יודע שגם אתם לא. הם שם באפלה, אנחנו כאן באור. אם הם לא באור איתנו, אנחנו באפלה לדורי דורות.
שלומי

תגובה אחת

הוסף תגובה

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*